O mně

O mněJmenuji se Zuzka a jsem maminka jedné divoženky a malého rošťáka. Od malička jsem kreativní duše, ale až narození dcery mě přivedlo k šití. Můj příběh se začal psát v den, kdy jsem usedla za mamčinu starou Ladu a pro Lindu ušila první čepičku. Do šití a látek samotných jsem se doslova zamilovala.

V roce 2016 jsem si založila svoji značku Likka a poté jsem si splnila jedno velké přání a spustila e-shop, tak dlouho idealizovaný :)
Od té doby dělám vše pro to, abych vám přinášela radost svou tvorbou, šila produkty té nejvyšší kvality a pro každého z vás zajišťovala perfektní zákaznický servis.

 

Život se mi otočil naruby...Před šestnácti lety, týden před svými narozeninami, jsem se ráno probudila a neviděla na pravé oko. Ten den si pamatuji jako dnes. Začal téměř půlroční kolotoč vyšetření. Oční, ušní, CT, MRI, hospitalizace v nemocnici, kapačky a nakonec i lumbální punkce a odběr mozkomíšního moku. Když mi lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu, v tu chvíli jsem o této nemoci slyšela poprvé. Takový verdikt nechcete slyšet nikdy! O to větší to byl pro mě šok, když do té doby jsem byla zdravá, sebevědomá holka, co od mala sportovala. A najednou se mi život otočil doslova naruby.

Začátky byly velmi náročné a vysilující. Trvalo mi hodně dlouho než jsem se s tím vůbec sama smířila. Ale postupem času jsem se s nemocí naučila žít.

Toto onemocnění je navzdory velkému pokroku nevyléčitelné. Existují však léky, kterým se daří u pacientů průběh nemoci udržovat.
Přesto, že ani mně se ataky nemoci nevyhýbají, dodnes bohužel nemám na léčbu nárok. Zatím mi tedy nezbývá nic jiného, než věřit ve vlastní tělo (poctivě se o něj starat), posilovat pozitivní mysl a doufat, že třeba jednoho dne bude lék, který nemoc definitivně vyléčí.

 

Všechno špatné, je pro něco dobré.Ano, v ten den, jsem o hodně přišla. Ale zároveň i získala. Změnil se mi pohled na svět, na celý život a mé životní hodnoty.

Když můžu, pomáhám druhým.

Proto jsem se rozhodla věnovat část výdělku z každého prodaného produktu neziskové oranizaci Nadační fond IMPULS.
Nezisková organizace Nadační fond IMPULS vznikla v roce 2000 a zaměřuje se na pomoc nemocným s roztroušenou sklerózou. Financuje projekty v oblasti výzkumu, vědy a terapie. Přispívá zejména na fyzioterapii a psychoterapii a také rozšiřuje povědomí o onemocnění mezi širokou veřejností.

 

"Zdravý člověk má mnoho přání, nemocný jen jedno."
-čínské přísloví-

 

Mé snyJsem pyšná máma dvou malých dětí, mám skvělého muže a díky vám mohu dělat to, co mě TOLIK baví. Mám e-shop, ale nesnažím se o byznys. Chci vám přinášet radost malou, originální a poctivou tvorbou.

Jsem šťastná a spokojená tak, jak jsem.

Děkuji vám za podporu.

Zuzka

 

285A5213-Edit (3)